مراحل تولید پارتیشن

تولید پارتیشن در شرکت جلیس به واسطه تفاوت در مواد اولیه مورد استفاده در این کالا ، در سالنی کاملا مجزا از مبلمان اداری صورت گرفته و با مراحلی متفاوت و ماشین آلات خاص صورت میپذیرد.

تولید و برش و فرز کاری قطعات آلومینیومی توسط ماشین های CNC صورت می پذیرد.
نمایی نزدیکتر از برش دقیق و محاسبه شده قطعات آلومینیومی پارتیشنها. اندازه‌ها و اطلاعات لازم برای این فرایند به صورت مجزا برای هر پروژه معین میشود.

ویژگی و تفاوت بارز و مهم در تولید پارتیشن های اداری جلیس نسبت به سایر تولید کنندگان ، ساختار و استراکچر فلزی این محصول می باشد که در تصاویر زیر بخشی از مراحل تولید این قطعه به نمایش درآمده:

این عکس شامل نمایی کلی از خط رول فرمینگ ۱ است که در برگیرنده فرآیند پانچ ورق ستون فلزی پارتیشن توسط پرس ضربه ای ۵۰۲ تن به وسیله قالب مربوطه و در نهایت فرم گیری ورق ستون پارتیشن توسط دستگاه رول فرمینگ می باشد.
این عکس نشان دهنده ی قالب سنبه و ماتریس ۳و پانچ ورق ستون پارتیشن می باشد. ( در پائین صفحه با این اسامی بیشتر آشنا میشوید.)
نمایی از قطعه تکمیل شده که پس از بررسی و کنترل کیفیت برای پروژه آماده میشود.

رول فرمینگ (Roll Forming)

فرآیند رول فرمینگ توسط یک سری قالب فرم یا غلتک که روی شافت هایی که توسط یاتاقان هایی که مهار شده اند صورت می پذیرد. این فرآیند شکل دادن نوار ورق های فلزی مانند ورق گالوانیزه در امتداد مستقیم طولی و موازی خطوط خمش ورق است که به وسیله چندین جفت غلتک نورد و در ایستگاه های متعدد انجام می پذیرد. به طور خلاصه می توان گفت که رول فرمینگ فرآیند پر کاربرد فرم دهی انواع ورق های فلزی می باشد که در طول نیم قرن گذشته به بهترین و پر بازده ترین روش و تکنولوژی شکل دهی فلزات در دنیا تبدیل شده است، به طوری که امروزه تا ۴۵ درصد از تمام فولادهای تولید شده در آمریکا توسط این فرآیند تولید آماده می شوند.

پرس ضربه ای (Stamping Press)

پرس ضربه ای یکی از ابزارهای کار با فلزات است که می تواند به طور خاص برای فرم دادن یا برش فلزات متناسب با نیاز شما مورد استفاده قرار گیرد. پرس ضربه ای با هدایت یک چکش فلزی (bolster plate) به صورت عمودی قسمت فوقانی قالب را روی قسمت تحتانی قالب با فشار می کوبد و باعث فرم دهی یا برش قطعه کار مصرفی می گردد. بطور کلی پرسهای ضربه ای دستگاههایی هستند که از آنها بطور خاص در شکل دهی و برش ورق فلزی استفاده می شود این ماشین ها طوری طراحی شده اند که می توان میزان نیرو، سرعت و دقت مورد نیاز برای ساخت قطعه را تنظیم کرده و به شکل مورد نظر برساند.

قالب سنبه و ماتریس (Matrix Molding)

بسیاری از مهم ترین و کاربردی ترین قطعات و ابزار آلات صنعتی، از قطعات فلزی تولید می گردند، که عموما از مواد اولیه و ورق های خام در ضخامت های مختلف و با دقت های بسیار بالا ساخته می شوند. برای تولید این محصولات در تیراژهای بالا و دقت و کیفیت یکنواخت از قالب های فلزی سنبه و ماتریس استفاده می شود. این نوع قالب ها یکی از مهمترین، کاربردی ترین، مقرون به صرفه ترین و دقیق ترین تجهیزات تولید ملزومات فلزی به حساب می آیند که در تمامی آنها عمل برش و یا فرم دهی توسط دو قسمت سنبه (نری) و ماتریس (مادگی) صورت می گیرد.