تعریف و ویژگی‌های میز کارمندی

قبل از مطالعه ویژگی‌های میز کارمندی باید کمی درباره تعریف آن بدانیم. میز کارمندی یکی از انواع میزهای اداری است، که از چوب و فلز ساخته شده است.
میز کارمندی مدرن برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و ارگان‌های خصوصی و دولتی به عنوان یکی از وسایل و تجهیزات ضروری محسوب می‌شود. میزهای کارشناسی و کارمندی موجب مجزا شدن فضای شرکت می‌شوند. در واقع هر یک از پرسنل شرکت با داشتن یک میز، فضای مستقلی را در اختیار گرفته، با آرامش بیشتری وظایف خود را انجام می‌دهد.

ویژگی‌های مهم میز کارمندی

زمانی که اقدام به خرید می‌کنیم، باید به این ویژگی‌های میز کارمندی توجه کنیم:

میزکارمندی

ابعاد میز کارمندی

ابعاد میز کارمندی باید متناسب با محیط و فضای اداره ما باشد. اگر محیط کوچک و محدود باشد، بهتر است سایز و ابعاد نیز کمتر باشد، تا فضای زیادی را اشغال نکند. در عین حال باید میز کارمندی به گونه‌ای باشد، که امکان قرار دادن یک کامپیوتر و لوازم جانبی بر روی آن وجود داشته باشد.

داشتن کشو

یکی از مهمترین چالش‌های کارمندان در محیط کار، عدم وجود جایی برای قرار دادن وسایل شخصی و لوازم کاری آنها است. همین امر وجود کشو در میزهای اداری را به امری ضروری بدل می‌کند.

جنس

ساخت میز کارمندی باید با مواد اولیه مقاوم و با کیفیت باشد، تا دوام میز بیشتر شود. استفاده از MDF استاندارد، از جمله موارد اولیه و ضروری برای ساخت یک میز کارمندی بادوام است. وسایلی از قبیل سیستم رایانه بر روی میز کارمندی کوچک قرار می‌گیرد، که وزن بالایی دارد. به همین دلیل باید میز توان تحمل وزن بالای برخی وسایل را داشته باشد.

زیبایی

میزهای کارمندی کارشناسی علاوه بر اینکه به شرکت نظم می‌بخشند، نقش زیادی نیز در دکوراسیون و طراحی داخلی فضا دارند. حتی اگر محیط شرکت زیبا و لوکس باشد، اما میزهای کارمندی نازیبا باشند، فضای شرکت زیبا جلوه نخواهد کرد. زیبایی در کنار دوام و کیفیت، یکی از مهمترین فاکتورهای طراحی و ساخت میزهای کارمندی است. رنگ جذاب به همراه طرح های مدرن، موجب زیباتر شدن میز کارمندی می شود.

وزن

دوام و مقاومت میز کارمندی به این معنا نیست، که وزن آن هم باید سنگین باشد. گاهی یک میز می‌تواند سبک و در عین حال بادوام باشد. در صورتی که میز کارمندی وزن سنگینی داشته باشد، حرکت و جابجایی آن در شرکت سخت می‌شود. به ویژه زمانی که محیط شرکت نظافت می‌شود، لازم است تا میزها نیز جا به جا شوند. برخی متریال‌ها وزن بالایی دارند. استفاده از شیشه برای میز کارمندی ضرورتی ندارد و تنها وزن آن را بیشتر می کند.

ویژگی‌های میز کارمندی جلیس

میزهای کارمندی جلیس توسط متخصصان و صنعتگران ماهر، با علم به این باور طراحی شده‌اند، که یک محصول علاوه بر سبکی، باید از کیفیت و دوام خوبی برخوردار باشد.


این میزها از مواد و قطعات با کیفیت و با دوام ساخته شده‌اند، تا عملکرد مطلوب را برای یک عمر تضمین کنند. محصولات جلیس در سبک‌های مختلفی طراحی و عرضه شده‌اند، که در انواع لارک، نکا، کیش، مدولار، رز، شبنم و بنفشه عرضه می شوند.


شما می توانید انواع میزهای کارمندی را متناسب با نیاز و سلیقه خود در سایت جلیس تهیه نماید.

لینک‌های مفید:
مبلمان اداری
دکوراسیون محل کار